В пам'ять вічну буде праведник...


В пам'ять вічну буде праведник...
 

Сьогодні , ми з вами зібралися в цьому храмі, щоб одними вустами і серцем прославити нашого Спасителя і Господа Ісуса Христа, Його Пречисту Матір, святих апостолів і пророків, котрі засвідчили своїм праведним життям віру і любов до свого Господа.

Одного із пророків церква вшановує пам'ять усікновення чесної голови великого пророка і Предтечі Хрестителя Господнього Іоана.

Як попередник нашого Спасителя народився від праведних батьків за пів року до народження Господа і Спаса нашого Ісуса Христа. Промисел Божий готував його до великого діла просвітити народ до пізнання справедливого Світла, котре просвічує кожну людину що приходить на світ. Життя в пустині загартувало його дух, звеличило його душу, а всі тілесні пожадання підкорило духовному прагненню любити Бога. Він виховав прекрасні якості: прямоту, відвертість, смирення і вимогливість до себе самого. Він був далеким від будь-якого лукавства, засуджував гріховні вчинки кожного, хто б він не був. Своєю прямотою і відвертістю пророк Іоан засудив гріх Ірода, котрий привів його до мученицької кончини через усічення його чесної голови.

Проходять роки, змінюються народи, зникає історія, а праведність не міняється і не зникає, тому-що « В пам'ять вічну буде праведник...»

Дорогі брати і сестри! Пам'ять про Усікновення чесної голови святого пророка і Хрестителя Господнього Іоана єднається із десятилітньою трагедією, котра сталася в нашій країні. Десять років тому на країну був вчинений великий злочин проти Бога і Американського народу, цей злочин сколихнув не тільки Америку, але цілий світ. Понад три тисячі невинних людей насильно дивилися смерті в вічі, передчасно відійшли із світу цього.

Руїна котра залишилася на місці розваленого торгового центру нагадує нам руїну духовну, котра залишилася на серцях осиротілих дітей, чоловіків і жінок, батьків і матерів, братів та сестер...

Як Церква пам'ятає святих і праведників, так і ми будемо пам'ятати і молитися за невинно загинутих.

Бо як в «пам'ять вічну буде праведник», так і їхні душі будуть в пам'ять вічну. Амінь.

Слава Ісусу Христу!о. Роман Тарнавський
Boston, MA


Share This:< PreviousNext >

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2021
Calendar 2021
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873