Будьте ж милосердні

Будьте ж милосердні

І як бажаєте, щоб вам люди чинили, так само чиніть їм і ви. А коли любите тих, хто любить вас, - яка вам за те ласка? Люблять бо й грішники тих, хто їх любить. І коли добре чините тим, хто добро чинить вам, - яка вам за те ласка? Бо те саме і грішники роблять. А коли позичаєте тим, що й від них сподіваєтесь взяти, - яка вам за те ласка? Позичають бо й грішники грішникам, щоб одержати стільки ж. Тож любіть своїх ворогів, робіть добро, позичайте, не ждучи нічого назад, - і ваша за це нагорода великою буде, і синами Всевишнього станете ви, - добрий бо Він до невдячних і злих! Будьте ж милосердні, як і Отець ваш милосердний!” (Лк. 6:31-36)

 

 

В ім'я Отця, і Сина і Святого Духа.

 

Із євангельських повчань ми знаємо, що потрібно служити Богові, а саме виконувати Його волю та заповіді. Також потрібно любити свого ближнього як самого себе, а саме поводитись з ближнім так, як ми б хотіли, щоб з нами так поводились. І ми повинні дбати про самих себе, про фізичне здоров'я та здоров'я душі.

Якщо б хтось надумав описати про ці три вагомі обов'язки: як виконувати волю Божу та заповіді, як дбати про ближнього, та як дбати про свою душу і тіло, то йому б нехватило сили і терпіння про це писати.

Але для нас християн — цього непотрібно і є зайвим мати великі томи книжок детально розписані про кожний можливий крок у тій чи іншій ситуації. А чому нам не потрібно таких детальних книжок? Тоді не було б суперечок, чи правильно я поступив у цій чи іншій ситуації.

На це запитання можна відповісти словами Христа Спасителя коли його запитали фарисеї, яка найбільша заповідь? Христос відповів: “Люби Господа Бога свого всім серцем своїм, і всією душею своєю, і всією своєю думкою. Це найбільша й найперша заповідь. А друга однакова з нею: Люби свого ближнього, як самого себе. На двох цих заповідях увесь Закон і Пророки стоять.” (Мт. 22:37-40)

Ось і наша відповідь: ці дві головні заповіді є основою нашого повсякденного християнського життя. Коли людина пам'ятає ці дві головні заповіді любові, то вона може ними користуватись у вирішенні багатьох ситуацій, а саме коли йдеться мова про відносини між співробітниками, однокласниками, сімейні питання, відносини з ближніми, та наші відносини з Богом. Ці дві заповіді допомагають нам триматися на правдивому шляху до Царства Небесного.

У сьогоднішньому євангельському читанні Господь підкреслює наші відносини з ближніми нашими і каже: “І коли добре чините тим, хто добро чинить вам, - яка вам за те ласка? Бо те саме і грішники роблять. ... Тож любіть своїх ворогів, робіть добро, позичайте, не ждучи нічого назад, - і ваша за це нагорода великою буде, і синами Всевишнього станете ви, - добрий бо Він до невдячних і злих! Будьте ж милосердні, як і Отець ваш милосердний!” (Лк. 6:33,35-36)

Господь закликає нас бути “милосердними, як і Отець наш милосердний”. Бути милосердними до ворогів своїх. Не іти шукати як знищити ворогів, як їм пошкодити, як “насолити”, а бути милосердними до них. Коли говориться “Люби ближнього, як самого себе” мається на увазі всіх хто оточує нас, у тому числі і ворогів, іновірців, людей іншої нації, іншого кольору.

Одним з добре відомих прикладів є історія з Старого Заповіту про Йосипа і одинадцять його братів. Коли Йосип зустрів своїх братів, які побили і продали його покупцям він не почав мститися їм, хоч і мав у той час велику владу і можливість, а навпаки допоміг їм і всьому його народові спастися від голоду. Йосип відповів добрим ділом тим, які його побили і продали.

Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не згинув, але мав життя вічне.” (Ів. 3:16) “Улюблені, - коли Бог полюбив нас отак, то повинні любити і ми один одного!” (1 Ів. 4:11) “Діточки, - любімо не словом, ані язиком, але ділом та правдою!” (1 Ів. 3:18)

Ми часто не усвідомлюємо, що Господь наш Ісус Христос пішов на муки заради нас, грішних, щоб ми мали можливість увійти в Царство Небесне; щоб ми були дітьми Божими, синами Божими, слугами Божими.

Ми маємо все необхідне, щоб бути зразковими слугами Божими. На сьогоднішній день у нас є дуже багато життєвих прикладів, книжок, Біблія на багатьох мовах, а саме головне, що ми маємо у наших серцях ці дві головні заповіді любові, за допомогою яких, ми знаємо, що годиться робити християнинові у тій чи іншій ситуації.

“Будьмо милосердними, як і Отець наш милосердний.”

о.Іван Синевський
Johnson City, NY

Share This:< PreviousNext >

Strategic Plan

image
Prayer Books
image
Calendar 2021
image
Prayer Book

  

Recent Galleries

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873