Багато покликаних та мало вибраних

Багато покликаних та мало вибраних  (Мф.22;14)

Такими словами Христос  завершує свою Євангельську притчу, в якій Спаситель образно змальовує історію взаємовідносин між Богом та людьми. В притчі Ісус Христос показує Царя, який післав слуг своїх для того, щоб вони запросили весільних гостей, та останні відмовилися, поскільки  в кожного була поважна причина. Після другого запрошення така сама реакція, більше того на кінець ще й слуг  його повбивали. Почувши це Цар наказав вичубити всіх та спалив їхні міста. Тоді  посилає слуг своїх кажучи : " ідіть на шляхи та перехрестя і запрошуйте всіх кого знайшли злих та добрих".  Весілля поповнилося людьми. Побачивши чоловіка без весільної одежі, Господар карає його кажучи : " вкиньте його в темряву надвірню, там буде плач та скрегіт зубів" (Мф. 22;13).

Від самого початку історії людства Господь закликає людину стерегтися гріха. Ми спостерігали за Адамом та Євою і їх гріхопадінням в Раю, яке закінчилося вигнанням: " І вигнав Господь Бог його з саду Едему та поставив Херувима на сході з полум'яним вогнем стерегти вхід до Раю" (Буття 3;22-23). Пізніше через  Мойсея  дає  десять  заповідей на Горі Синай кажучи : " Нехай в тебе не буде інших богів крім Мене". Заповіді Божі мали стати основою суспільних відносин та відновити втрачений союз між  Богом та людиною. Потрібно зазначити що притча ця насамперед має відношення до юдейського народу. Він зберігав віру в істиного Бога і Спасителя, що мав прийти. Інші народи не мали правдивої віри, поклонялися різним богам: сонцю, тваринам, людям та ідолам.

В притчі ми чуємо, що Господар розгнівався, коли почув звістку про те, що запрошені відмовились. Він готував вечерю, трудився, зробив все для блага гостей, та останні не почули голосу прохання Його.

Господь Наш Ісус Христос приготував для нас всіх Царство блаженства. Про нього ап. Павло (якому Господь показав це Царство, коли підніс до третього неба) сказав: “що і око не бачило і вухо не чуло, і на  серце нікому не приходило те, що Господь приготував тим, хто вірує в Нього і любить Його”. Ми християни повинні усвідомити, якою великою жертвою та подвигом  Син Божий здобув для нас Царство Боже. Смиренно прийшовши на землю, живучи серед нас, терплячи всі негаразди життя. Господь любить людей своєю безмежною любов'ю, даруючи нам зцілення, душевну чистоту виганяючи духів нечистих. Він перетерпів  страшні муки на Хресті помер та воскрес з мертвих , спас нас від гріха та смерті- і таким незбагненним подвигом приготував для нас Царство Боже, Царство вічної слави та блаженства. Юдеї відмовились від цього Царства. З цієї причини Господь сказав, що відніметься від них( юдеїв) Царство Боже і дасться тим,  хто приносить плоди його(Див.: Мф. 21;43). Вечеря Господня наповнюється християнами інших народів вже більше 2000 років через Таїнства, Святе Писання, проповіді, богослужіння, творіння святих отців та прикладом їхнього життя. Ми як учні Христові не повинні робити буденною цю вечерю Господню. Наше повсякденне життя не може заважати нам чути Голос Божий, адже: " Шукайте насамперед Царство Боже, а все інше додасться вам".

Святитель Феофан Затворник в своїй праці каже, що ті які відмовились від вечері,  це ті які не прийняли Христа та Його Євангеліє. Люди, які не мали одежі,  це ті які прийняли Христа, та не жили як християни. Він продовжує  кажучи  що де  наше місце, в якій групі людей, ми повинні самі усвідомити та зробити все, щоб Господня нагорода не оминула нас. Бо  коли ти віруюча людина то дай відповідь собі, чи твої вчинки в житті, моральні принципи, ставлення до вимог Церкви стануть тією одежою весільною в Царстві Божому. Моліться до Бога молитвою: " Боже, Боже! Не відкинь імя моє" (Роздуми на кожен день).

Будемо ж пам'ятати це євангельське  повчання та жити на землі заради життя вічного...

о. Василь Криштомполь
м. Батімор

Share This:Next >
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2024
Calendar 2024
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873