Вхід Господній в Єрусалим

Вхід Господній в Єрусалим

В Квітну Неділю наша Свята Православна Церква святкує пам’ять дуже важливих хвилин з життя Ісуса Христа, - пам’ять Його торжественного в’їзду в Єрусалим на добровільні страждання. Десь у давній-давнині виголосив пророк Захарія: “Радій вельми, о дочко Сіону! Веселись, о дочко Єрусалиму! Ось Цар твій до тебе їде, справедливий і повний спасіння, покірний, і верхи на ослі їде, на осляті, на молоденькій ослиці.“ (Зах. 9,9) Це сповнюється сьогодні. Збирається великий натовп народу з усіх сторін Єрусалиму й околиці, щоб зустріти і привітати свого улюбленого і дивного Учителя-Чудотворця. Ще не так давно Він воскресив Лазаря з мертвих, що вже три дні тлів у гробі, і зараз Він вже у всій своїй славі їде в Єрусалим.

Як привітати Його, як ушанувати Його? Хвилюється народ, несе пальмове віття, несе квіти, збираються матері з дітьми, несуть хворих і калік, і натовп росте й росте… І ось Він їде верхи на ослі! Який величний у Своїй безмірній тихості і покорі. Серця всіх наповнюються радістю і любов'ю. Це ж Пророк! Це ж Цар, посланий з Неба! Народ вітає Його радісними привітами:''Осанна! Благословенний, хто йде в ім'я Господнє!'' І цей гучний привіт несеться шумом моря аж у піднебесні простори. Розбурханий натовп кидає віття й квіти вгору з криком: ''Осанна! Осанна! Осанна!'' Натовп біжить поперед Нього, ламає віття пальм, скидає верхню одежу і стелить Йому дорогу. Яка безмежна радість у народі!

Не радується тільки Ісус Христос. З Його очей течуть сльози, бо Він знає, що через декілька днів ці ж люди кричатимуть:''Розпни Його! Розпни!'' А радісні викрики натовпу не вгавають. З міста надходить інший натовп і питає: ''Хто це?'' - ''Це-Ісус Христос, Пророк з Назарету!''- відповідають їм. Біжать напроти фарисеї і, чуючи як діти викрикують''Осанна'', наближаються до Христа і кажуть: ''Чи чуєш, що вони викрикують? Заборони їм!'' А Христос їм промовляє у відповідь: ''Кажу вам, що коли ці замовкнуть, то каміння кричатиме!'' (Лк. 19,40)

Велике піднесення було у народі. А що ми, дорогі в Христі, робимо сьогодні? Чи згадуємо ми цю подію? Хоч з того часу минуло більше двох тисяч років, але Господь Христос є той Самий колись, вчора і сьогодні. Він вічний. Тому ми сьогодні думкою і серцем з'єднюємося з тими, хто проводжав і вітав Його в Єрусалимі. Ми вітаємо Його, з віттям верби ідемо за Ним. Як вони, так і ми співаємо сьогодні:''Осанна! Благословенний, хто йде в ім'я Господнє! Осанна, спасіння в небі!'' Тепер, мої дорогі, перенесімося нашими думками до тих святих днів страждань Христових, і разом з Христом переживаймо всі ці муки, які Він перетерпів за наші гріхи. Каже Господь:''Хто служить Мені, хай іде той за Мною, і де Я, там буде і слуга Мій'' (Ів. 12,26) Тож ідімо за Христом в цей святий час, страждаймо з Ним, щоб разом з Ним радуватися Його Воскресінню.

Нехай серце наше наповниться переконанням, що в ці дні Христос страждав і вмер на хресті за наші гріхи. Ми були винуваті, а Він усю провину нашу взяв на Себе. Ми згрішили, а Він нам усе простив. Тому з глибоким співчуттям і пошаною приходьмо на Страсті Христові і на всі служби цього Великого Страсного Тижня. Будьмо правдивими християнами, ідімо слідом за Христом.

Господи Ісусе Христе! Запали серця наші любов’ю, дай нам відчути страждання Твої, щоб з великою радістю поклонитись Святому Твоєму Воскресінню! Амінь.

Прот. Ігор Креховецький.
Rochester, NY

Share This:< Previous
You might also like:

Strategic Plan

image
image
Prayer Books
Prayer Books
Calendar 2022
Calendar 2022
Prayer Book
Prayer Book

  

Recent Galleries
Metropolia
Directories
Institutions
Organizations

Mailing Address
Ukrainian Orthodox Church of the USA
P.O. Box 495
South Bound Brook, NJ 08880

Offices:
Ukrainian Orthodox Church of the USA
Metropolia Center
135 Davidson Avenue
Somerset, NJ 08873